Opel Corsa Direksiyon Beyni Arızası ve Tamiri

Opel Corsa Direksiyon Beyni Arızası ve Tamiri

Opel Corsa Direksiyon Beyni Arızası ve Tamiri

OPEL Corsa direksiyon beyni arızaları ve tamiri - GM 24463941

Aracımda EPS uyarı lambası yanıyor ve direksiyon çok sertleşti, sorusuna cevaplar aramaya çalışacağız, Eps opel corsa direksiyon sertleşme sorunu, kronik arızalardan sayılabilir.

Opel araçlarda bazı sebeplerden dolayı direksiyonun aracı park edemeyecek kadar ağır hale gelmesi ve EPS uyarı lambasının yanıyor olması direksiyon beyninin veya kolon üzerindeki herhangi bir elemanın artık işlevini düzgün olarak yerine getiremeyerek arızalandığı anlamına gelmektedir.

Aracınızın uyarı lambasından da anlaşılacağı gibi EPS "Electronic Power Steering" olarak adlandırılan elektrik kontrollü direksiyon kolon sisteminde oluşmuş herhangi bir arızayı uyarı vermektedir.

Bu durumda yapılacak en iyi şey www.opelelektronik.com Topkapı - İstanbul'daki merkezimize gelerek aracınızı bilgisayara bağlatmak ve sounun tespitini yaptırmaktır.

Sorun EPS direksiyon beyni arızası mıdır?

Sorunun direksiyon beyni arızası olma ihtimali %75 oranında bulunmaktadır. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi direksiyon kolonu arızası olma ihtimali de bulunmaktadır. Opel Corsa direksiyon kolonu tamiri konusunda da opelelektronik sizlere %100 müşteri memnuniyeti sunarak garanti vermektedir.

Aramalarınızda belirgin olarak Opel Corsa direksiyon sertleşme sorunu şeklinde karşınıza çıkan EPS sorununun tamiri mümkün olup, opelelektronik.com bu konuda garantili hizmet vermektedir.

Opel Corsa direksiyon beyninin arızalanma sebepleri

Opel corsa aracınızın EPS arızalarının sebeplerini kısaca özetleyebiliriz.

Havalandırma boşluğundaki su tahliye giderlerinin tıkanması ile tam EPS beyninin üzerine su gelmesi ve beynin zamanla oluşacak korozyondan dolayı kısa devre yapmak suretiyle bozulmasına sebep olması öncelikli sebeplerdendir. Bu arızanın karakteristik belirtileri şunlardır. EPS beyni tam olarak bozulmadan önce ara ara sertleşme yapar, EPS ışığı bazen yanar bazen söner, bunun kesin bir zamanı yoktur, her an sertleşip ardından 1 dakika sonra düzelmesi de mümkündür. Tabi yol boyunca hiç sönmeme ihtimali de vardır. Bazı durumlarda aracın motorunu durdurup tekrar çalıştırmak işe yarayabilir, Bazen ilk çalıştırmada yanık olabilirken bazen hiç arıza göstermeyebilir. Bu size düzelmiş olabilme ihtimalini düşündürebilir. Fakat bu senaryoların hepsi geçicidir. Artık arızalı bir EPS beynine sahip olduğunuzu size söyleyen belirtilerle karşılaşmışsınızdır. Durumu en kısa zamanda teşhis ettirmeli ve aracın gerekli tamirini yaptırmalısınız.

Peki diyelim ki tamir ettirdiniz aracın EPS beynini fakat bir daha tekrar etmemesini nasıl önleyeceksiniz? bu su alma sorununun önüne nasıl geçeceksiniz? İşte kolayca yapabileceğiniz temizlik için uygulamanız gerekenler. Silecek altlarında bulunan havalandırma boşluğu üzerindeki ızgaraların kaldırılarak, içindeki toz, toprak, yaprak, ve çöplerin, özellikle tahliye giderleri üzerinde birikmiş olanların temizlenmesi ve bunun ara sıra tekrar edilmesi. Aşağıdaki resimde görünen ızgaranın sökülerek altındaki boşluğun giderleri tıkayabilecek görünen bütün çöplerin temizlenmesi gerekmektedir. 

İkinci sebep olaraksa en baş sebeplerden bir tanesi kaldırım kenarlarına yanaşırken veya üstüne çıkmaya çalışırken yapılan yanlış manervralardan kaynaklanmaktadır. Bu durumda beyin fazla zorlanmadan dolayı geri dönüşü olmayan arızaya sebep olacaktır. 

Bu durum nasıl gelişir? siz kaldırıma yanaşırken veya kaldırı üzerine park etmek için direksiyonu kırıp gaza basarken ters açıdan kaldırım lastikleri sizin zorladığınızın tam tersi istikamete ittirmeye çalışmaktadır. Bu durumda zorlanan beyin içerisindeki elemanlar zorlanmadan dolayı bozulacak ve bir daha görevini yapamaz hale gelecektir.

Tamiri mümkün olan bu durum sadece opelelektronik.com da yapılmaktadır. Garantili olarak tamir ettiğimiz EPS beyinlerinin bilinçsizce tamir edilmeye çalışılmasına izin vermeyin, daha büyük sorunlara neden olabilir, ve tamiri mümkün olan EPS beyninin artık tamir edilemez boyutta hasar görmesine neden olabilirsiniz.

Bu durum size daha fazla masraf etmenizi gerektirecektir. EPS tamiri konusunda uzman olan ekibimizden garantili olarak destek almanızı öneririz.

Eğer sizinde aracınızda EPS arıza varsa ve direksiyon sertleşmesi sorunu yaşıyorsanız, öncelikle ücretsiz arıza tespiti ve garantili tamir hizmeti için firmamızla iletişime geçiniz. Aracınızla ilgili hem daha çok bilgiye sahip olur hem de detaylı bir elektronik kontrolünden geçmiş olursunuz. Kalıcı bir Opel dostluğu adına opelelektronik.com güvenli sürüşler diler.

Opel Elektronik.