Opel Vectra C Direksiyon Sertleşmesi Sorunu

Opel Vectra C Direksiyon Sertleşmesi Sorunu

Opel Vectra C Direksiyon Sertleşmesi Sorunu

Bilindiği gibi Opel Vectra C'lerde direksiyon (EPS) sertleşme sorunu kronik olarak karşılaştığımız problemlerden biridir. Elektrikli direksiyon kolonları öncelikle (EPS) beynini, akabinde ise kolonun açı sensörlerini ve elektronik güç aktarma kartlarını bozmaktadır.

Direksiyon EPS Beyni arızasının başlıca sebebi düşük lastik havaları ile kaldırım, vs gibi etkenlerden direksiyonun zorlanmasından kaynaklanmaktadır. Arızanın tespiti mümkün olup çıkma parça maliyetleri sıfır parçaya oranla yarı yarıya kadar farketmektedir. Eğer arızanın sebebi direksiyon EPS beyni ise servisimizde bu parçanın her daim yedeği bulunduğu için problemin takribi çözülme süresi testler dahil 45 dakikayı geçmemektedir.

Eğer arıza direksiyon kolonunda ise söküldüğünde şuna benzer bir parçadır;

Bu arızanın tespiti ve tamiri için aracın en iyi ihtimalle 1 gün kadar servisimizde kalması gerekmektedir. Elektronik devreler, açı sensörleri tamiri ve ayarları ayrıca kolon üzerindeki elektrikli motor çalışma randıman testi ile birlikte uzun süren tamir süreçleri vardır. Maliyet yine servis fiyatlarına oranla oldukça düşmekte, tamirini garantili yaptığımız parçanın tekrar bozulması halinde ise ücretsiz olarak tekrar tamiri yapılmaktadır. 

Elektrikli Direksiyon Kolonu ve EPS Beyni Tamiri için garantili hizmet vermekteyiz.

Her türlü Opel Elektronik Arızalarında Servisimize Bekleriz

Opel Elektronik

Opel Vectra C EPS Direksiyon Beyni Tamiri
Opel Vectra C EPS Direksiyon Beyni Arızası
Opel Vectra C Direksiyon Sertleşme Sorunu
Opel Vectra C Direksiyon Kolonu Tamiri

Opel Elektronik
www.opelelektronik.com
www.opelelektronik.net

0212 924 80 75